یکشنبه, ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ۵۰۹
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
چین ماهواره مشاهدات زمینی Ziyuan و دو ماهواره نجومی و تجاری خود را به فضا فرستاد

چین ماهواره مشاهدات زمینی Ziyuan و دو ماهواره نجومی و تجاری خود را به فضا فرستاد

چین سه ماهواره سنجش از دور، نجومی و تجاری خود را با پرتابگر Long March 4B از مرکز پرتاب ماهواره Taiyuan به فضا فرستاد.

چین سه ماهواره سنجش از دور، نجومی و تجاری خود را با پرتابگر Long March 4B از مرکز پرتاب ماهواره Taiyuan به فضا فرستاد. شرکت علوم و فن آوری هوافضای چین، اصلی ترین پیمانکار فضایی این کشور، موفقیت این پرتاب را طی یک ساعت تایید کرد.

محموله اصلی این پرتاب، ماهواره سنجش از دور (Ziyuan-3 (03 بود که توسط آکادمی فناوری فضایی چین (CAST) ساخته شده است. این ماهواره برای تولید داده های اطلاعات جغرافیایی و بررسی و نظارت بر منابع، دارای دوربین های سه گانه با وضوح 2.5 متر است.
این ماهواره جدید همراه با ماهواره های (Ziyuan-3 (01) ، (02 و Gaofen-7 شبکه ای را برای تولید داده های ماهواره ای پایدار ایجاد می کنند. ماهواره های چهارم و پنجم سری Ziyuan-3 احتمالاً در سال جاری میلادی به فضا پرتاب خواهند شد.
دو ماهواره کوچک نجومی اشعه ایکس و دریافت داده های تجاری هم در این پرتاب به فضا رفتند که هر دو ساخت شرکت فناوری پروازهای فضایی ASES شانگهای بودند.
تلکسوپ چشم خرچنگی اشعه ایکس حاصل همکاری دو دانشگاه هنگ کنگ و نانجینگ است. هدف اصلی این ماهواره نجومی کشف سیگنال های ماده تاریک در محدوده انرژی اشعه ایکس است.
ماهواره دریافت داده های تجاری، بخشی از برنامه های مدون شرکت فناوری Guodian Gaoke پکن برای ایجاد منظومه ای موسوم به Apocalypse است. این ماهواره بخشی از آزمایشات فناوری منظومه اینترنت اشیا در باند باریک است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: