دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱ ۶۲۰
چچ

ارائه سرویس نسل پنجم اینترنت ماهواره ای شرکت Hughes با پرتاب ماهواره EChoStar 19

پرتابگر Atlas 5 در دسامبر 2016موفق به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره HTS وپهن باند شرکت EchoStar با نام EchoStar19 گردید.پرتابگر Atlas 5 ماهواره EchoStar 19 را ازسایت Kennedy Space Center در فلوریدا به مدار انتقالی super-synchronous با نقطه اوج 65000 کیلومتر پرتاب نمود که پس از آن ماهواره در نقطه مداری خود در مدار در 109 درجه غربی در زمین آهنگ مستقر شد.

ماهواره EchoStar 19 که با نام Jupiter 2 نیز شناخته می شود توسط Space Systems Loral و با هدف دسترسی به پهنای باند بیشتر(به میزان 58 گیگا بایت ظرفیت بیشتر و به عبارتی بیش از دوبرابر) به مشتریان شرکت HughesNet service در آمریکای شمالی ساخته شد. این ماهواره یک ماهوارهmulti-spot Beam در باند Ka می باشد که نسل بعدی سرویس اینترنت شرکت Hughes با نام HughesNet Gen5, را در اختیار مشتریان در آمریکا، آلاسکا، مکزیک، بخشهایی از کانادا و آمریکای مرکزی قرار خواهد داد . به ادعای کمپانی Hughes این سرویس، اولین و تنها سرویس اینترنت ماهواره ای در آمریکا با سرعت سرویس پهن باند تعریف شده توسط FCC (25مگابیت بر ثانیه برای دانلود و 3 مگابیت بر ثانیه برای آپلود) می باشد. وزن ماهواره 6637 کیلوگرم و با عمر مداری 15 سال طراحی شده است. این ماهواره قرار بود توسط Arianespace پرتاب شود که بدلیل درخواست شرکت EchoStar برای پرتاب زودتر ، این وظیفه به کمپانی ULA (United Launch Alliance) محول شد.

کمپانی EchoStar همچنین در نظر دارد ماهواره EchoStar-23 را توسط راکت Falcon 9 SpaceX به فضا پرتاب کند.این ماهواره دارای باند Ku جهت سرویس پخش همگانی خواهد ب