دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۷ ۴۲۴
چچ

اخذ مجوز کمپانی FlytLive THALES از FCCدر خصوص ارائه خدمات حین پروازی در باند Ka در آمریکا

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا ( FCC) مجوز استفاده از ترمینال های هوانوردی FlytLive کمپانی THALES را صادر نمود. اخذ این مجوز بنا بر اعلان کمپانی تالس 3 ماه به طول انجامید .

5 کمپانی ارائه دهنده سرویس ارتباطات حین پرواز در حال حاضر Gogo, Panasonic Avionics, Global Eagle Entertainment, ViaSat Inmarsat می باشند که همگی امکان دسترسی به اینترنت را در طول پروازهواپیما برفراز آمریکا فراهم می کنند. رقیب احتمالی دیگر کمپانی SmartSky Network است که انتظار می رود به جمع 6 کمپانی حال حاضر بپیوندد.

طبق تحلیل Euroconsult در آمریکای شمالی بیش از 8500 هواپیما وجود دارد که تقریبا 4600 فروند از آنها مجهز به ارتباطات حین پرواز می باشند. این آمار بیش از سایر کشورها و مکانهای جغرافیایی در جهان می باشد .درآمد حاصل از تجهیزات و سرویس های satcom در ارتباطات حین پروازی ، در آمریکای شمالی در سال گذشته 270 میلیون دلار بوده است و انتظار میرود تا اواخر دهه بعد به 790 میلیون دلار برسد. شکل زیر تعداد کل هواپیماهای تجاری ، تعداد هواپیماهای دارای سرویس IFC و رشد احتمالی آنها را در مناطق مختلف نشان می دهد.

کمپانی تالس سومین کمپانی خواهد بود که جهت ارتباطات حین پرواز در آمریکا از ماهواره های HTS در باند Ka استفاده می کند. کمپانی های دیگر Inmarsat و ViaSat می باشند .کمپانی تالس ظرفیتهایی از ماهواره های choStar17 EchoStar 19 و E از کمپانی Hughes و AMC-16 و AMC-15 از کمپانی SES را در اختیار دارد همچنین ظرفیتهایی بر ماهواره SES-17 دارد. ماهواره ای که قرار است توسط تالس ساخته و تا سال 2020 ارائه شود .این ماهواره یک ماهواره VHTS محسوب می شود و دارای حدود 200Spot beam است.

مجوز کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا ( FCC) استفاده از از ترمینالهای هوانوردی را در آمریکا و نیز هواپیماهای ثبت شده ی بین المللی در محدوه پوشش FlytLive رابرای 4 ماهواره نامبرده در بالا برای مدت 15 سال امکان پذیر می سازد.

کلیپ ارائه خدمات ماهواره ای حین پرواز شرکت تالس