پنجشنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۲۱ ۱۵۵
چچ
شبکه ارتباط جهانی ASTROCAST

شبکه ارتباط جهانی ASTROCAST

شرکت: ASTROCAST
بنیان‌گذار: Mr Fabien Jordan
مکان: سوئیس
حوزه فعالیت: شبکه و ارتباطات
سرمایه‌گذار: آژانس فضایی اروپا (ESA)
وب‌سایت: www.astrocast.com
در دنیای امروز نیاز به یک شبکه ارتباط جهانی برای Internet of Things) IOT) و Machine to Machine) M2M) به شدت احساس می‌شود. تمام شبکه‌های IoT جدید که مبتنی بر سیستم‌هایی مانند Sigfox و LoRa می‌باشند، تنها ۱۰ درصد از جغرافیای زمین را در برمی‌گیرند درحالیکه ASTROCAST، صد درصد جغرافیای زمین را پوشش می‌دهد، که این بدین معناست که نیازهای بازار رو به رشد IoT را تامین می‌کند. ماژول‌های کوچک ASTROCAST قادرند تا با کمک REST API به راحتی با نیازها و محصولات مشتریان ادغام شود. ASTROCAST با سه کاربر به صورت آزمایشی در بخش‌های مختلف صنعت همکاری می‌کند:
دریایی: این سرویس با ساخت شناورهایی که در مناطق وسیعی از اقیانوس‌ها مستقر شده‌اند به ماهیگیران این اجازه را می‌دهد تا اجتماع بزرگی از آبزیان را به راحتی پیدا کنند. همچنین باعث بهبود عملکرد قایق‌های ماهیگیری می‌شوند که این امر در کاهش هزینه‌های سوخت قایقرانان تاثیر چشم‌گیری خواهد گذاشت.
نظارت بر خودرو: این سیستم، خدماتی در مورد وضعیت سلامتی فنی وسایل نقلیه مورد استفاده در معدن، اطلاعات مربوط به نگهداری و همچنین خدماتی از قبیل امکان ردیابی وسیله نقلیه ربوده شده را ارائه می‌دهد.
نظارت بر زیرساخت‌ها (کیوسک‌های آب): این سرویس در روستاهای دورافتاده آفریقا و آمریکای‌جنوبی، برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، خدماتی جهت تعمیر و نگهداری دوره‌ای کیوسک‌های آب ارائه می‌دهد.
همچنین ASTROCAST به مشتریان کمک می‌کند تا در زمینه‌های نظارت از راه دور، سرویس‌های دوره‌ای، داده‌های هوشمند و خدمات جغرافیایی به شیوه‌ای مقرون به صرفه فعالیت کنند.