سه شنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴ ۱۷۵
چچ
سرویس HelloBin و نقش آن در مدیریت پسماند شهری

سرویس HelloBin و نقش آن در مدیریت پسماند شهری

نام پروژه: HelloBin
مدیر پروژه: Willem de Kock
پیمانکار اصلی: AEROVISION
همکاران: JEWEL و TERRASPHERE
مکان: هلند
حوزه فعالیت: خدمات شهری، حمل و نقل، انرژی، محیط‌زیست و منابع طبیعی
سرمایه‌گذار: آژانس فضایی اروپا (ESA)
وب‌سایت: www.aerovision.nl/en
مسیریابی بهینه برای جمع‌آوری پسماند و زباله، منجر به افزایش توانایی مدیران و مسئولان در حوزه خدمات شهری خواهد شد تا در مدیریت پسماندها عملکرد بهتری داشته باشند. از جمله مشکلات اصلی کاربران در این حوزه می‌توان به فقدان نقشه‌های خیابانی خوب و واقعی، طولانی بودن زمان تصحیح نقشه‌ها و کافی نبودن اطلاعات دقیق برای برنامه‌ریزی اشاره کرد.
در این راستا می‌توان از تصاویر ماهواره‌ای برای دریافت داده‌های واقعی جهت ساخت نقشه‌ها و مسیریابی استفاده کرد. علاوه بر این می‌توان فعالیت سایر سازمان‌هایی که در زمینه جمع‌آوری و نگهداری از پسماندها در مناطق مختلف مشغول هستند را ارزیابی و مقایسه کرد. همچنین نظارت و مانیتورینگ بر داده‌های ماهواره‌ای به منظور راه‌اندازی و تنظیم سامانه‌ی پیش‌بینی، به مدیریت بهتر و کارامدتر کمک شایانی خواهد کرد.
سرویس HelloBin، قصد دارد با همکاری شهردای خدمات مسیریابی پویا، نقشه‌برداری جغرافیایی و پایگاه داده را در اختیار کاربران اصلی این سرویس که پیمانکاران جمع‌اوری و حمل و نقل پسماندهای خانگی هستند، قرار دهد. نیازهای کاربران نیز در این سرویس پیش‌بینی شده که می‌توان به کاهش CO2، داده‌های دقیق و واقعی (ترکیب داده‌های پویا با اطلاعات ایستا و استاتیک)، مشارکت شهروندان، نظارت و پیش‌بینی دقیق و برنامه‌ریزی فعالیت‌ها اشاره کرد. این پروژه به کاربران خود نشان داد که اطلاعات جغرافیایی و داده‌های ماهواره‌ای خاص باعث تسهیل در فعالیت آنها می‌باشد.