سه شنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۳۷ ۵۹۰
چچ

نقش اپلیکیشن‌های موبایلی در کنترل کرونا ویروس محبوبیت بالای اپلیکیشن‌های مرتبط با کرونا ویروس در کره‌جنوبی

کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرو در فناوری‌های دیجیتالی در جهان می‌باشد. بنابراین، هنگامی که کرونا ویروس به شبه جزیره کره رسید، برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان در آنجا دقیقا می‌دانستند که چگونه واکنش نشان دهند و شروع به برنامه‌نویسی کردند. اپلیکیشن‌هایی که به ردیابی بیماران در کره‌جنوبی کمک می‌کنند، رتبه ششم را در برنامه‌های کاربردی گوگل پلی گوگل در روز پنج‌شنبه بدست آوردند.

توسعه‌دهندگان این برنامه‌ها که داده‌های آن‌ها از اطلاعات دولتی تامین می‌شود به بخش کسب‌وکار سی ان ان گفتند که از زمان تولید محصولات خود در اوایل این ماه افزایش دانلود و نصب داشته‌اند.
نصب چنین برنامه‌های کاربردی در هر ساعت به بیش از ۲۰۰۰۰ مورد می‌رسد. این اپلیکیشن‌ها به کاربران خود این امکان را می‌دهند تا تاریخچه‌ای از ملیت شخص مبتلا به ویروس، سن، جنسیت و مکان‌هایی که شخص بیمار از آنها تردد داشته است را در اختیار داشته باشند. کاربران این اپلیکیشن‌ها، قادر خواهند بود تا مسافت و اندازه فاصله‌ی خود تا شخص مبتلا به ویروس را ببینند.

طبق گفته Google Play، این برنامه‌ها از زمان راه‌اندازی در 11 فوریه، بیش از 1 میلیون بار نصب شده است. بائه اظهار داشت: افزایش بارگیری‌های اخیر، ناشی از افزایش تعداد موارد مبتلا در کشور، سرور برنامه را دچار اختلال کرده است. لی جون، توسعه‌دهنده نقشه کرونا، گفت که وی برنامه خود را ساخته، زیرا داده‌های دولت را به سختی درک می‌کند. اگرچه مقامات بهداشت و درمان مکان‌هایی را منتشر می‌کنند که نشان می‌دهد بیماران کروناویروس کجا بوده‌اند، اما اطلاعات رسمی، چندان تصویری نیستند.
در حال حاضر به جز قطب جنوب، آلودگی در تمام قاره‌ها به چشم می‌خورد. همچنین کشور کره‌جنوبی بیش‌ترین شیوع را پس از چین در اختیار دارد. شیوع این بیماری در کره‌جنوبی، زندگی مردم و تجارت را مختل کرده است. هواپیمایی کره‌جنوبی، درجه حرارت مسافران را مورد بررسی قرار می‌دهد تا از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری نماید. همچنین شرکت خودروسازی هیوندای، پس از مثبت شدن آزمایشات یکی از کارکنان خود، فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق دراورده است.