پنجشنبه, ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۰۷ ۸۲۳
چچ

مدیریت مکانی فضاکاو و مدیریت سیل

تهیه نقشه‌هایی با هدف کاهش ریسک خطر سیل، مدیریت در امداد رسانی و برآورد خسارت

شرکت مدیریت مکانی فضاکاو با بهره گیری از علوم مکانی (فتوگرامتری هوایی، سنجش از دور و GIS) محصولات فضا و هواپایه خود را در راستای مدیریت بحران طی مراحل مختلف به صورت پیوسته در اختیار مسئولان و کاربران قرار می دهد.
با توجه به بحران سیل سال های اخیر کشور، فضاکاو با بهره‌گیری از تیم متخصص، جوان و تجهیزات نوین، نقشه‌هایی را با هدف کاهش ریسک خطر سیل، مدیریت در امداد رسانی و برآورد خسارت، تهیه و در اختیار مسئولین و کاربران قرار داده است.


فضاکاو با دارا بودن هفت دپارتمان تخصصی (سامانه‌های هوشمند ماهواره‌ای تحت وب، سنجش از دور، فتوگرامتری هوایی با پهپاد، GIS، کشاورزی، نیرو و برنامه‌ریزی شهری و روستایی) با صرف هزینه و زمان کمتر و افزایش دقت، خدمات فضاپایه متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.
اولین بار با ارزیابی خسارت سیل فرودین و دی ماه سال ۹۸ با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای و فتوگرامتری هوایی با پهپاد توسط فضاکاو علاوه بر صرفه‌جویی اقتصادی باعث پرداخت عادلانه خسارات به کشاورزان در چندین استان خسارت دیده کشور گردید.
امروزه با توجه به اهیمت کشاورزی در تامین امنیت غذایی و مشکلاتی مانند کم آبی باعث اجرای پروژه ملی پایش ماهواره‌ای اراضی کشاورزی کل کشور با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای گردید که تیم فضاکاو به عنوان مجری این پروژه در حال فعالیت می‌باشد.