یکشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴ ۹۸۵
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
اقدام ژاپن برای فرود فضاپیمای Hakuto-R در سال 2022 بر سطح ماه

اقدام ژاپن برای فرود فضاپیمای Hakuto-R در سال 2022 بر سطح ماه

یک شرکت ژاپنی که امیدوار است بتواند انسان را در ماه فرود آورد، طرح نهایی ماه نورد رباتیک خود را که در سال 2022 توسط پرتابگر اسپیس ایکس به فضا پرتاب خواهد شد،‌ رونمایی کرد.

شرکت توکیویی ispace، در تاریخ 30 ژوئیه ، طراحی ماه نورد Hakuto-Reboot را رونمایی و اعلام کرد که قرار است این فضاپیما در سال 2022 میلادی بر سطح ماه فرود آید، این یعنی یک سال تأخیر نسبت به تاریخ قبلی فرود ابن ماه نورد در سال 2021،‌ زیرا‌ اگر چه طراحی اصلی این ماه نورد به پایان رسیده و سخت افزار آن نیز قادر است تا کار ساخت آن را نهایی کند،‌ اما به گفته ispace در ماه های اخیر مشکلات فنی نامشخصی در ساخت این فضاپیما به وجود آمده است.
شرکت Ispace در بیانیه ای گفت: "تاریخ پرتاب جدید این فضاپیما در راستای بالاتر بردن قابلیت اطمینان مشتریان Hakuto-R و موفقیت کلی این ماموریت انتخاب شده است. این ماه نورد برای پرتاب با پرتابگر Falcon 9 شرکت اسپیس ایکس برنامه ریزی شده است."
به گفته این شرکت،‌ ماه نورد ispace با ابعاد یک خودرو و وزنی معادل 340 کیلوگرم کمی کوچک تر از طراحی اولیه خود خواهد بود. اندازه مخزن سوخت Hakuto-R هم کوچک تر شده است زیرا علی رغم مسیر سه ماهه تا ماه، این فضاپیما پروپلانت کمتری مصرف خواهد کرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: