چهارشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۲۶ ۱۶۲۲
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
فراخوان مسابقه الو ماهواره منتشر شد

فراخوان مسابقه الو ماهواره منتشر شد

علاقمندان برای شرکت در مسابقه "الو ماهواره" می توانند آثار خود را بارگذاری کنند.


به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، مسابقه فیلم کوتاه با عنوان "الو ماهواره" به مناسبت هفته جهانی فضا توسط سازمان فضایی ایران برگزار می شود.

به گفته دبیر هفته جهانی فضا، امروزه با توسعه و رشد فناوری های نوین، کاربردها و خدمات ماهواره ای نیز رو به فزونی است و در حوزه هایی از قبیل انرژی، محیط زیست، بلایای طبیعی، معادن، خدمات شهری، هواشناسی، کشاورزی و ... کاربردها و خدمات قابل ملاحظه ای را ارائه می نماید که باعث ارتقاء بهره وری در این حوزه ها می شود.

دکتر سعید قربانی با اشاره به اهمیت برگزاری رویدادهای ایده پردازی گفت: همواره ایده پردازی و رویاپردازی ها دستمایه توسعه فناوری بوده و بر همین اساس، مسابقه "الو ماهواره" با نگاهی آینده نگر و با تاکید بر ایده پردازی در حوزه کاربرد ماهواره ها و خدمات آنها در هفته جهانی فضا برگزار می شود.

وی از انتشار فراخوان این مسابقه خبر داد و گفت: علاقمندان از امروز می توانند با مراجعه به وبسایت سازمان فضایی ایران و مطالعه فراخوان و قوانین شرکت در این مسابقه، آغاز به تولید آثار خود نمایند و آن را برای دبیرخانه هفته جهانی فضا ارسال کنند.


پایان مهلت ارسال آثار 31 شهریور ماه سال جاری اعلام شده است و تنها راه ارسال آثار از طریق وبسایت سازمان فضایی ایران، درگاه هفته جهانی فضا خواهد بود.


دکتر روح ا... رحمانی، رئیس هیات مدیره دیجی‌کالا نکست، مهندس نوید مقصودی، کارشناس ارشد هوافضا و سیاوش صفاریان پور، مجری، تهیه‌کننده و مروج علم هیات انتخاب این مسابقه را به عهده دارند.


مطالعه فراخوان مسابقه و ارسال آثار


آدرس کوتاه شده: