۱۳۹۹/۰۷/۰۶ ۱۳:۳۹ ۱۳۷
طبقه بندی: اخبار
چچ
تاکید ناسا بر حفظ حضور در مدار پایین زمین پس از پایان عمر ایستگاه فضایی بین‌المللی

تاکید ناسا بر حفظ حضور در مدار پایین زمین پس از پایان عمر ایستگاه فضایی بین‌المللی

جیم بریندستاین، مدیر ناسا، بر حضور ایالات متحده آمریکا در مدار پایین زمین پس از پایان عمر عملیاتی ایستگاه فضایی بین‌المللی تاکید کرد و از ظهور ایستگاه فضایی بین‌اللمللی چینی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جیم بریندستاین، مدیر ناسا بر تداوم حضور ایالات متحده آمریکا در مدار پایین زمین پس پایان عمر عملیاتی ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2030 تاکید کرد و از قانون‌گذاران این دولت خواست تا سرمایه‌ لازم را در اختیار بخش خصوصی در این حوزه قرار دهد.
بریندستاین در هنگام ادای شهادت در برابر کمیته‌های فرعی تجارت، دادگستری و علوم کمیته اعتبارات سنا، گفته بود که وی از موقعیت فضایی ایالات متحده آمریکا در مواجهه با برنامه چین برای عملیاتی نمودن ایستگاه فضایی خود موسوم به تیانگونگ در سال 2022 نگران است. وی همچنین مجددا تقاضا برای تامین بودجه 3 میلیارد و 200 میلیون دلاری مورد نیاز ناسا برای سیستم فرود انسان را مطرح نمود.
بریندستاین در این باره گفت: «می‌خواهم چیزی که من را بسیار نگران کرده است را با شما در میان بگذارم و آن این است که روزی می‌آید که ایستگاه فضایی بین‌المللی به پایان عمر مفید خود می‌رسد. به منظور اینکه حضور ایالات متحده آمریکا قادر باشد حضور خود در مدار پایین زمین را تداوم بخشد، ما باید برای آنچه که در آینده می‌آید، آماده باشیم. ما می‌خواهیم در جایی که ناسا قادر است با ارائه‌دهندگان تجاری ایستگاه فضایی تعامل کند، شاهد یک مشارکت دولتی-خصوصی باشیم، به طوری که ما بتوانیم حضور انسان را در مدار پایین زمین به صورت دائمی و بدون و وقفه حفظ کنیم».
وی در ادامه افزود: «من تصور نمی‌کنم که این به نفع هیچ ملتی باشد که یک ایستگاه بین‌المللی دیگری را ایجاد کند، بلکه فکر می‌کنم که به نفع همه است که از صنعت تجاری پشتیبانی کنند، جایی که ناسا به صورت مشتری حضور داشته باشد چین به سرعت در حال ساخت چیزی است که آن را ایستگاه فضایی بین‌المللی چینی نامیده‌اند، و آنها مکررا در حال پیشنهاد این ایستگاه بین‌المللی به شرکای بین‌المللی ما هستند. این می‌تواند یک تراژدی باشد که اگر بعد از این همه زمان و تلاش، ما مجبور شویم از مدار پایین زمین دست بکشیم و آن را قلمرو را واگذار کنیم».

منبع:
آدرس کوتاه شده: