۱۳۹۹/۰۷/۲۲ ۱۰:۱۹ ۸۶
طبقه بندی: اخبار
چچ
برترین عکس های هفته به گزارش Spacenews.com

برترین عکس های هفته به گزارش Spacenews.com

برترین عکس های فضایی در هفته ای که گذشت.

دود آتش سوزی کالیفرنیا از ایستگاه فضایی


دود در سراسر کالیفرنیا از ایستگاه فضایی بین‌ المللی(منبع: ناسا)

این تصویر توسط کریس کسیدی (فضانورد ناسا) در اول اکتبر 2020 به اشتراک گذاشته شد. به وضوح بزرگی آتش سوزی ها و تاثیرات مداوم تغییرات آب و هوایی در این تصویر مشخص است.کسیدی با اشتراک این تصویر در توئیتر خود نوشت:"حتی تصور از بین بردن آتش سوزی های کالیفرنیا دشوار است، به فکر همه ی کسانی هستیم که هنوز با این وضعیت فاجعه بار درگیر هستند و با تشکر از همه شما آتش نشان ها"


لحظه پرتاب موشک فالکون9


پرتاب موشک فالکون9 در ششم اکتبر از مرکز فضایی کندی ناسا (منبع: SpaceX)


این پرتاب سومین پرتاب برای تقویت فالکون9 بود که 60 ماهواره اینترنتی Starlink را به محل مورد نظر رساند. موشک Falcon 9 در 6 اکتبر از مرکز فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال ، فلوریدا به فضا پرتاب شد .تست دیگری برای جیمز وب (James Webb)


تصویری از تلسکوپ جیمز وب (منبع: ناسا / کریس گان)


تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا مجموعه ای از آزمایش های مهم را با موفقیت به پایان رسانده است . لرزش و شبیه سازی شرایط پرتاب به فضا را به خوبی تحمل کرد. این آزمایش ها که به نام های آزمایش "صوتی" و "لرزش سینوسی" شناخته میشوند در دو مرکز جداگانه در پارک فضایی Nothrop Grumman در کالیفرنیا انجام شد.


اعزام 64


اعضای اصلی و تیم پشتیبان اعزام 64(منبع: NASA / GCTC / Andrey Shelepin)

اعضای اصلی و تیم پشتیبان اعزام64(Expendition 64) قبل از پرتاب اولین خدمه به ایستگاه فضایی بین المللی در 14 اکتبر با یکدیگر عکس گرفتند. از سمت چپ به راست: کیت روبینز(فضانورد ناسا)،سرگئی کود-اسورچکوف و سرگئی ریژیوکوف (روسکاسموس) و در کنار آن ها اعضای پشتیبان: پتر دوبوف و اولگ نوویتسکی (روسکاسموس)، مارک وند هی(فضانورد ناسا)کهکشان مارپیچی در صورت فلکی لوپوس(Lupus)


کهکشان مارپیچی NGC 5643 در صورت فلکی لوپوس (منبع: ESA / هابل و ناسا)

تلسکوپ هابل تصویری جدید از کهکشان مارپیچی NGC 5643 در صورت فلکی لوپوس (Lupus) ثبت کرده است. این کهکشان در فاصله 60 میلیون سال نوری از زمین قرار دارد .

منبع:
آدرس کوتاه شده: