سه شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸ ۲۲۷۹
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
بیش از 40 پرتاب فضایی در سال 2021 توسط شرکت علوم و فناوری هوافضای چین

بیش از 40 پرتاب فضایی در سال 2021 توسط شرکت علوم و فناوری هوافضای چین

پیمانکار اصلی فضایی چین قصد دارد در سال 2021 بیش از 40 پرتاب مداری از جمله راه اندازی ماژول ایستگاه فضایی و مأموریت های سرنشین دار فضایی را انجام دهد.

شرکت علوم و فناوری هوافضای چین (CASC) این هدف را در یک گزارش کاری در جلسه روز 4 ام ژانویه اعلام کرد. چین در سال گذشته با ادامه نرخ سریع پرتاب در سال های گذشته، 39 پرتاب انجام داد.
گزارش های اخیر حاکی از آن است که پس از مأموریت های فضاپیمای باری Tianzhou-2 و فضاپیمای سرنشین دار Shenzhou-12 ، ماژول اصلی ایستگاه فضایی نیز طی ماه های آتی به فضا پرتاب خواهد شد.
این ماموریت ها با پرتابگرهای Long March 5B و Long March 7 از پایگاه Wenchang و پرتابگر Long March 2F از پایگاه Jiuquan در صحرای Gobi صورت خواهد گرفت.
از دیگر فعالیت های برجسته و مهم می توان به فضاپیمای Tianwen-1 مریخ اشاره کرد که قرار است حدودأ 10 فوریه وارد مدار مریخ شده تا سپس کاوشگر خود را در ماه می در سطح این سیاره فرود آورد .
کار توسعه بر روی دو ماژول آزمایشی برای ایستگاه فضایی چین و به ویژه اکتشافات سرنشین دار ماه انجام خواهد شد.
در این گزارش همچنین آمده است که CASC همچنین بر سرعت بخشیدن به استفاده از پروژه های مهم علمی و فن آوری ملی مانند سامانه ناوبری ماهواره ای Beidou در هوانوردی غیرنظامی و سایر زمینه ها متمرکز خواهد شد.
انتظار می رود که مأموریت های غیرنظامی شامل ماهواره های هواشناسی Fengyun ، ماهواره نسل جدید بازیابی و ماهواره مشاهدات زمینی Gaofen Earth باشد. پرتاب های طبقه بندی شده ماهواره های سنجش از دور Yaogan و ماهواره های دفاع ملی نیز احتمالاً انجام می شود.
پرتاب های دیگری نظیر ماهواره های سنجش از دور تجاری Hainan-1 و Satellogic نیز صورت خواهد گرفت.


آدرس کوتاه شده: