پنجشنبه, ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ ۱۳۶
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
افزایش پایش ماهواره ای بر آتش سوزی توسط یک استارت آپ آلمانی

افزایش پایش ماهواره ای بر آتش سوزی توسط یک استارت آپ آلمانی

یک استارت آپ آلمانی بودجه ای را فراهم کرده است که می تواند با آن منظومه ای از ماهواره ها را برای شناسایی آتش سوزی ها در فضا تشکیل دهد.

استارت آپ Orora Technologies یا OroraTech در اول ژوئن اعلام کرد، ماهواره های سری A این منظومه به ارزش 5.8 میلیون یورو (7.1 میلیون دلار) به زودی آماده پرتاب می شود.
استارت آپ OroraTech مستقر در مونیخ این بودجه را برای توسعه و پرتاب اولین مجموعه ماهواره های کوچک خود که مجهز به تصویرگر مادون قرمز حرارتی هستند، استفاده خواهد کرد. این استارت آپ با شرکت Spire توافق کرده است که تصویربردار خود را در یک ماهواره مکعبی 6U Spire که در ماه دسامبر به فضا پرتاب می شود، قرار دهد. اما در عین حال مشغول ساخت و بهره برداری از ماهواره های خود است.
این تصویرگر فناوری کلیدی این شرکت است. توماس گروبلر، بنیانگذار و مدیر اجرایی OroraTech ، در مصاحبه ای گفت: "ما یکی از کوچکترین ردیاب های مادون قرمز حرارتی خنک نشده را داریم." این شرکت پروژه ساخت ماهواره مکعبی خود را به دانشگاه فنی مونیخ واگذار کرده است.
گروبلر گفت این شرکت قصد دارد تا سال 2023 یک منظومه ماهواره ای با حداقل 14 ماهواره را در مدار مستقر کند، احتمالاً ترکیبی از ماهواره های مکعبی Spire و ماهواره های خودش. داده های این ماهواره ها برای شناسایی و نظارت بر آتش سوزی ها داده های قبلی را که از طریق ماهواره های دولتی در حال پردازش هستند، مانند داده های برنامه Copernicus اروپا، تکمیل می کند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: