یکشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۸ ۳۱۱
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
ماهواره های ساخت بریتانیا به مبارزه با تغییرات آب و هوایی و نجات حیات وحش کمک می کنند

ماهواره های ساخت بریتانیا به مبارزه با تغییرات آب و هوایی و نجات حیات وحش کمک می کنند

پایش و کنترل تغییرات آب و هوایی و ردیابی حیات وحش در معرض خطر، از جمله ویژگی های جالب توجه سه ماهواره ساخت انگلیس است که قرار است روز جمعه 25 ژوئن با پرتابگر SpaceX پرتاب شوند.

شرکت های بریتانیایی از طریق برنامه مشارکت پیشگامان آژانس فضایی اروپا، برای توسعه این سه ماهواره برای پرتاب از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا ، نزدیک به 15 میلیون پوند از آژانس فضایی انگلستان دریافت کرده اند.
شرکت Lacuna Space ، مستقر در آکسفوردشایر، انقلابی در هزینه و سادگی اتصال سنسورها به اینترنت ایجاد کرده و با استفاده از ماهواره های کوچک برای پشتیبانی از اینترنت اشیا (IoT) به هر گوشه از زمین دسترسی دارد. اینترنت اشیا از "چیزهایی" مانند ماشین آلات، حیوانات یا افرادی که دارای حسگرهای متصل به اینترنت هستند تشکیل شده که قادر است داده ها را جمع آوری و به اشتراک بگذارد. دستگاه های هوشمند داده هایی را که از محیط خود به دست می آورند جمع آوری، ارسال و اعمال می کنند.
سنسورهای لاکونا که در کف دست شما قرار می گیرند و با یکبار شارژ باتری سال ها کار می کنند، می توانند به نظارت بر محیط زیست و ردیابی حیات وحش کمک کرده و نیز با ارائه اطلاعات در مورد بهداشت گاو و محصولات و مدیریت آب و خاک به کمک کشاورزان آیند.
وزیر علوم Amanda Solloway گفت: "در حالی که در اواخر سال جاری برای میزبانی کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل، COP26، در گلاسکو آماده می شویم ، انگلستان در زمینه بهره برداری از فضا برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، در حال ساخت ماهواره هایی است که دانشمندان کلاس جهانی ما را قادر می سازد تا بر محیط زیست و جزئیات قابل توجه آن نظارت داشته باشند. به علاوه، این ماهواره های ساخته شده در انگلیس نوآوری مهیجی را در صنعت سنجش از راه دور و ردیابی و خدمات جدید ارائه می دهند که به بهبود زندگی ما کمک می کند."
دو ماهواره ساخته شده توسط Spire در گلاسگو ، لینک های بین ماهواره ای نوری (ISL) را توسعه می دهند که گامی را در جهت تغییر در نحوه دریافت مقادیر زیاد داده از فضا به زمین فراهم می کند. این منظومه ماهواره ها را قادر می سازد تا در فضا به شبکه های یکپارچه تبدیل شوند، و قابلیت انتقال سریع حجم بسیار بالایی از داده ها به هر نقطه از جهان، از جمله مناطق دورافتاده و روستایی، مناطق فاجعه زده و دریایی را دارند.
وزیر علومAmanda Solloway اضافه کرد: " ماهواره های نوری ISL به ما این امکان را می دهد تا داده های حساس به زمان را برای برنامه های مهم مانند نظارت و پیش بینی آب و هوا را سریع تر و با حجم بیشتری ارائه دهیم."
سومین ماهواره توسط مأموریت های فضایی مستقر در همپشایر ساخته شده است و از طریق بودجه 4.9 میلیون پوندی ساخته شده و انتظار می رود در سال 2022/2023 پرتاب شود. ماهواره Faraday Phoenix شامل محموله های بار برای شش مشتری از جمله Airbus ، Lacuna ، SatixFy و Aeternum می باشد.
پرتابگر SpaceX Falcon Heavy قرار است روز جمعه 25 ژوئن در ساعت 20:00 بعد از ظهر به وقت محلی از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا پرتاب شود.

منبع:
آدرس کوتاه شده: