چهارشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۶:۰۵ ۱۱۵۶
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
چین در حال ساخت ایستگاه جدید نظارت بر آب و هوای فضایی است

چین در حال ساخت ایستگاه جدید نظارت بر آب و هوای فضایی است

براساس اعلام مرکز ملی علوم فضایی چین (NSSC)، این کشور ساخت ایستگاه پایش را به عنوان بخشی از شبکه بررسی وضعیت آب و هوای فضایی آغاز کرده است.

به گفته مرکز ملی علوم فضایی چین این ایستگاه در" سیزیوانگ بنر"، واقع در منطقه خودمختار مغولستان داخلی چین در حال ساخت است. این ایستگاه در زمینی به وسعت 26.67 هکتار گسترش یافته و انتظار می رود در سال 2023 تکمیل شود.
این ایستگاه از آرایه رادار با فرکانس بالا و در مقیاس بزرگ به عنوان تجهیزات اصلی تشخیص استفاده خواهد کرد و از ابزارهای مختلف تشخیصی مانند رادار رادیویی، ابزار اپتیکی فعال و غیرفعال، پرتوهای کیهانی و میدان ژئومغناطیسی استفاده می کند.
به گفته NSSC،‌ این ایستگاه قابلیت نظارت بر یونوسفر، اتمسفر متوسط و بالا، اشعه کیهانی و اختلال در میدان ژئومغناطیسی در شمال چین را خواهد داشت.
این ایستگاه به شبکه نظارت بر محیط فضایی مستقر در زمین تعلق دارد ، که درک دانشمندان را از شکل گیری وقایع آب و هوای فضایی تعمیق می بخشد و پشتیبانی علمی و داده ای را برای کاهش تأثیر حوادث فاجعه بار آب و هوای فضایی فراهم می کند.
آب و هوای فضایی شامل تغییراتی در محیط فضایی مانند شراره های خورشیدی، طوفان های مغناطیسی و فعالیت های شفق است. تغییرات آب و هوای فضایی، عملکرد سامانه های هوا فضا، ارتباطات و ناوبری را تحت تأثیر قرار می دهد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: