شنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۹ ۴۵۷
طبقه بندی: فضایی ایران
چچ
حوزه ​فضایی یکی از عرصه‌های اقتدار آفرین و امیدآفرین در میان مردم است

وزیر ارتباطات در بازدید از سازمان فضایی ایران:

حوزه ​فضایی یکی از عرصه‌های اقتدار آفرین و امیدآفرین در میان مردم است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با مدیران سازمان فضایی کشور، صنعت فضایی را یکی از عرصه‌های اقتدار آفرین برای کشور و امیدآفرین در میان مردم دانست.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بازدید از سازمان فضایی و دیدار با مدیران و کارشناسان این سازمان گفت: امروز کاربردهای صنعت فضایی به همه حوزه های زندگی بشر تسری پیدا کرده است و باید بیش‌از پیش مورد توجه قرار گیرد.

زارع‌پور افزود: آنچه مسلم است در این صنعت از ظرفیت‌های خیلی خوبی برخورداریم اما به نظر می‌رسد که این ظرفیت‌ها به‌خوبی مورد بهره‌برداری قرار نگرفته‌اند و اگر همگرایی بیشتر و سیاست‌گذاری مناسب‌تری را شاهد باشیم، مطمئناً آورده صنعت فضایی چندین برابر وضع فعلی خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: با توجه به توان و ظرفیت بالایی که در حوزه فضایی کشور وجود دارد و همچنین اراده‌ دولت برای توسعه صنعت فضایی، می‌توان امیدوار بود که این صنعت به ریل شتابان خود برای رسیدن به اهداف طرح‌ریزی‌شده بازگردد.

وی تأکید کرد: با تقسیم‌کاری ملی مناسب در بین بازیگران این صنعت راهبردی و ایجاد هماهنگی و همدلی بیشتر میان تلاشگران این صنعت، می‌توانیم در کوتاه‌مدت به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم و به‌سرعت امید تازه‌ای را هم در میان مردم و هم در میان فعالان این صنعت ایجاد کنیم.

در ابتدای این دیدار مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران و معاونان، گزارشی از عملکرد، اقدامات و برنامه‌های این سازمان ارائه کردند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان این دیدار از بخش‌های مختلف سازمان فضایی بازدید و رو در رو با کارشناسان و کارکنان سازمان گفت‌وگو کرد.


آدرس کوتاه شده: