چهارشنبه, ۰۸ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹ ۶۷۸
طبقه بندی: فضایی جهان
چچ
پیچیده ترین ماهواره ارتباطات تجاری جهان به فضا پرتاب شد

پیچیده ترین ماهواره ارتباطات تجاری جهان به فضا پرتاب شد

شرکت اینمارست پرتاب موفقیت آمیز اولین ماهواره اینمارست-6 خود یعنی I-6 F1 را توسط صنایع سنگین میتسوبیشی از مرکز فضایی Tanegashima در ژاپن تایید کرد.

ماهواره های Inmarsat-6 اولین ماهواره های هیبریدی باند L و Ka اینمارست هستند که ظرفیت آنها افزایش یافته و پیشرفت های فناورانه جدید را برای ارائه خدمات در باند L در کنار ظرفیت اضافی در باند پهن پرسرعت Global Xpress (GX) در خود جای داده اند. با افزودن به ناوگان جهانی موجود متشکل از 14 ماهواره زمین آهنگ، این ماهواره ها تعهد Inmarsat را به ارائه خدمات مهم ماموریتی گسترش داده و در عین حال با استفاده از نسل جدید فناوری های پیشگام قادرند تا جهان را به هم متصل نمایند. این پرتاب اولین مورد از هفت مورد برنامه ریزی شده برای Inmarsat تا سال 2024 در نقشه راه فناوری این شرکت است.
موفقیت این پرتاب پس از جدایی ماهواره از پرتابگرH-IIA و دریافت موفقیت آمیز سیگنال بلافاصله پس از آن تایید شد.
پیچیده ترین ماهواره ارتباطی تجاری که تا به حال پرتاب شده است، یعنیI-6 F1، از نظر اندازه با یک اتوبوس دو طبقه لندن قابل مقایسه است، با آرایه های خورشیدی شبیه به یک بوئینگ 767 و بازتابنده 9 متری باند L. این ماهواره از طریق سیستم پیشرانه تمام الکترونیکی خود به مدار زمین ثابت (GEO)، در حدود 36000 کیلومتری بالای زمین، منتقل شده و سپس تحت یک برنامه آزمایشی کامل و گسترده قرار می گیرد. I-6 F1 در سال 2023 به ارائه خدمت خواهد پرداخت و ایستگاه های زمینی در غرب استرالیا از I-6 F1 پشتیبانی خواهند کرد.
ماهواره‌های I-6 نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری مداوم و تعهد Inmarsat به رهبری جهانی خود در خدمات ماهواره‌ای باند L تا سال 2040 و به نفع مشتریان متحرک در سراسر جهان است.
قابلیت‌های جدید I-6 به معنی ظرفیت و پوشش بیشتر، سرعت بیشتر و مجموعه بیشتری از راه‌حل‌های اتصال نوآورانه برای شبکه‌های ELERA وGlobal Xpress (GX) است. ماهواره‌های I-6، مانند همه فضاپیماهای ELERA و GX اینمارست، با پایانه‌های موجود سازگار هستند و بهره مندی از پیشرفت های جدید را برای مشتریان فعلی و آینده خود تضمین می‌کنند.
ماهواره های I-6 همچنین ظرفیت موثر شبکه در دسترس مشتریان ELERA را با دو برابر کردن پرتوها و افزایش 50 درصدی طیف در هر پرتو و دو برابر کردن قدرت آن نسبت به I-4 افزایش می دهند و در صورت نیاز و مطابق با تقاضای مشتری به ارائه خدمات می پردازند. این ماهواره ها عمق پوشش جهانی Inmarsat را به لحاظ افزونگی و انعطاف پذیری،‌ حتی با درصد اطمینان بیشتر به مشتریان خود ارائه می دهند.

آدرس کوتاه شده: